Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet ZOO Praha

12. 3. 2009

Výlet  ZOO Praha

O letošních jarních prázdninách jsme si naplánovali výlet do pražské ZOO. Jelikož jsme zoo již několikrát navštívili po velkých povodních , byli jsme zvědaví co nového nás zde opět čeká.  Falco jel samozřejmě s námi , protože  se ho snažím od malinka  socializovat na různá zvířata .

Falín byl natěšený z každého nového zvířátka a nejraději by vlezl skoro ke každému do výběhu. Nejvíce ho zaujali malé opičky, asi mu připomínaly veverky, které rád prohání v zámecké zahradě.  Falínek byl pro opičky také atraktivní objekt, protože k němu  seskákaly  a  legračně ho  pozorovaly.

Do všech pavilonů jsme s Falcem nemohli, takže jsme se museli střídat na „psí službu“. Aby se Falco nenudil, tak si s ním Lucka zkoušela cviky z dogdancingu.

Když jsme procházeli kolem tygřího výběhu, neměla jsem z toho dobrý pocit. Tygr nespustil z Falca oči a při pohledu na něj se dokonce olízl. No doufám, že si nemyslel, že mu bude Falínek  podán jako předkrm před obědem . Jediní, kteří se Falcovi vůbec nelíbili, byli obrovští pelikáni, kteří vydávali prapodivné zvuky a mačkali se hned u plotu chodníku. V tu chvíli Falco vytvořil na svých zádech vysoký kartáč, naježil zvednutý ocas a snažil se ty podivné tvory zahnat bručením a štěkotem. No raději jsme ho rychle odvedli dále, kde nás čekal překrásný pavilon žiraf. Měli jsme štěstí, protože jsme viděli teprve 14-ti denní malinkou roztomilou žirafku. Také se nám moc líbil pavilon goril. Zde jsme opět mohli vidět malinké gorilí mimísko Moju a ohromného gorilího samce Richarda.

Když jsme procházeli zologickou, tak jsme si všimli, že se zde staví nová rozhledna. Úplně na konci naší cesty, což bylo vlastně opět pod hlavním vchodem do zoo, jsme spatřili jak se buduje nový areál pro lachtany. Tato nová expozice bude ve stylu pobřeží jižní Afriky. Vše má umocnit velký vodopád, vlnobití a také zde bude přímý pohled pod vodní hladinu. Opět nás potkalo štěstíčko, protože jsme zde zahlédli pana ředitele ZOO Praha Jiřího Fejka, který zde zrovna procházel stavbou nového pavilonu pro lachtany.

Počasí nám  přálo a v ZOO se nám všem moc líbilo.

fotečky zde